Proč je důležité mít kvalitní webové stránky?

Proč je důležité mít kvalitní webové stránky?

Proč je důležité mít kvalitní webové stránky?

Nic není důležitějšího než kvalitní web. Webové stránky jsou Vaše prezentace, vstupní dveře Vaší organizace. Konkurence je obrovská, vyhledávače jsou náročné při hodnocení obsahu a zákazníci mají vysoké nároky. Nestačí mít pouze webové stránky, ale mít KVALITNÍ webové stránky.

  1. Snadné použití

Návštěvníci stránek jsou vždy ve spěchu. Vytvořte jasnou, logickou navigaci s jasnou hierarchií. Používejte konzistentní rozvržení a vizuální vodítka pro funkčnost na celém webu. Webové stránky musí být jednoduché, přehledné a rychlé. Pokud návštěvník nenajde okamžitě to, co hledal, stránky opouští a jde na další.

  1. Responzivní web

Většina návštěvníků chodí na webové stránky přes mobilní zařízení. Pokud Vaše webové stránky nebudete mít přizpůsobené mobilním telefonům, tabletům apod. přijdete o velkou část Vašich potencionálních zákazníků. Optimalizace pro mobily zlepší zážitek vašich návštěvníků i vaše  hodnocení SEO .

  1. Snadno dostupný kontakt a umístění

Vaše publikum vás nebude pronásledovat. Kontaktní údaje musí být vidět jakmile návštěvník Váš web otevře. Nabídněte více kontaktních míst: telefon, e-mail, sociální média a jednoduchý kontaktní formulář. Kontaktní údaje by měly být vidět stále a měly by být umístěné na Všech stránkách.

  1. Výzva k akci

Výzva k akci Vám může přivést nové zákazníky! Věřte tomu nebo ne, ale návštěvníci vašeho webu chtějí, aby jim bylo řečeno, co mají dělat. Výzva k akci může mít různé formy. Nejčastěji se používají tlačítka např. Kontaktuje nás, Rezervace, Odeslat poptávku apod. Zákazníci chtějí zaujmout, a to je jeden z nejlepších způsobů, jak je přimět k interakci s vámi a vaším webem. Pokud na Vašem webu nemáte žádné tlačítko “call to action“ pravděpodobně návštěvník žádnou akci neprovede.